poniedziałek, 14 kwietnia 2014

Nowości w kwietniu

"Cicha wojna", Paul J. McAuley


Autor: Paul J. McAuley
Tytuł: Cicha wojna
Wydawca: Wydawnictwo MAG
Liczba stron: 480
Data premiery: 11.04.2014

Spustoszona przez zmiany klimatyczne XXIII-wieczna Ziemia chce powrócić do przedwiecznego, przedindustrialnego raju. Władzę przejęła na niej garstka potężnych rodzin i ich zieloni święci. Miliony ludzi tkwią jak w więzieniach w przeludnionych miastach, inne miliony trudzą się przy iście faraońskich przedsięwzięciach odbudowy zniszczonych ekosystemów.

Tymczasem, na księżycach Jowisza i Saturna powstała przeogromna rozmaitość samowystarczalnych miast i osad, założonych przez potomków uchodźców z ziemskich represyjnych reżimów. Kwitną w nich naukowe utopie pełne wymyślnych wytworów sztuki genetycznej. Są ostatnim bastionem jakiejkolwiek tradycji demokratycznej. Coraz większe ambicje nowego pokolenia Zewnętrznych, chcących wydostać się ze swoich przytulnych, wsobnych, kieszonkowych rajów, skolonizować resztę Układu Słonecznego i popchnąć ewolucję człowieka na sto nowych torów, zagrażają kruchemu pokojowi między ich miastami, a potężnymi ziemskimi rodami. Na Ziemi liczne głosy domagają się wyprzedzającego ataku na Zewnętrznych, póki nie jest za późno; inni z kolei chcą wykorzystać zdolności ich uczonych i guru genetycznych.

Trwają kampanie na rzecz pokoju i pojednania, manewry polityczne, prostackie demonstracje wojskowej siły oraz szpiegostwo uprawiane przez wyhodowanych na miarę agentów. Dwie odnogi ludzkości zmierzają ku wojnie...

"Zabójczy Spokój", Louise Penny


Autor: Louse Penny
Tytuł: Zabójczy spokój
Wydawca: Wydawnictwo Feeria
Liczba stron: 480
Data premiery: 30.04.2014

W malowniczym kanadyjskim miasteczku Three Pines w okresie świątecznym dochodzi do morderstwa na CC de Poitiers, nielubianej, a nawet nienawidzonej autorce poradników o życiu duchowym i samooświeceniu. Morderstwo ma miejsce podczas corocznego, tradycyjnego meczu curlingu na zamarzniętym jeziorze. CC de Poitiers zostaje śmiertelnie porażona prądem, lecz pozostaje wielką zagadką, jak do tego doszło w takim miejscu, w obecności ponad trzydziestu świadków, widzów meczu. Do miasteczka przybywa inspektor Armand Gamache, który próbuje rozwikłać tajemniczą i jak się wydaje, niemożliwą do popełnienia zbrodnię. Krąg podejrzanych jest szeroki, ponieważ ofiara podpadała każdemu, komu się da - sąsiadom i rodzinie - okrutnymi komentarzami i antypatycznym stylem bycia.


Zapraszam wszystkich na mój fanpage :) 

3 komentarze:

 1. Obie książki zapowiadają się co najmniej obiecująco :) Zwłaszcza druga - zdecydowanie moje tereny :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zabójczy spokój muszę przeczytać :)

  http://hiddenndreamms.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Druga propozycja w sam raz dla mnie. Uwielbiam takie klimaty. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń